Merak Edilenler | Everest Yönetim A.Ş/ Profesyonel Site Yönetimi
Online Katalog

Merak Edilenler

Profesyonel Yapı Yönetimi Çok Maliyetli Olur mu?

Profesyonel yapı yönetiminin maliyeti, yapıların ihtiyaç ve büyüklüklerine bağlı olup farklılık göstermektedir. En avantajlı fiyat teklifi için web sitemizden fiyat teklifi talebinde bulunabilirsiniz

Profesyonel Site Yönetimi Neden Önemlidir?

Kat mülkiyeti kanun hükümleri gereği yapılması zorunlu olan tüm iş ve işlemleri, tamamlanmış olan süreçlerimiz ile mali, idari ve hukuki boyutlarındaki yönetimlerin devamlılığını sağlayarak, yatırımlarınıza değer katıyor ve projenize verdiğimiz hizmetlerle giderler kısmında avantaj sağlıyor, ekstra aidat yükünün önüne geçiyoruz.

Bina Yönetim Hizmeti Neleri Kapsar ?

Everest Yönetim olarak, profesyonel kadromuzla ve bankalar ile yapmış olduğumuz özel anlaşmalar ile konut sakinlerine aidatların toplanıp apartman giderlerinin karşılanması konusunda alternatif çözümler sağlamaktayız.

Sunmuş olduğumuz yönetim hizmeti ile, tüm yaşam alanlarında ihtiyaç duyulan hizmetleri zamanında planlı bir program ile eksiksiz olarak yapmaktayız.

Giriş katında oturanlar asansör asansör giderlerine katılmak zorunda mıdır ?

Kat Mülkiyeti Kanu'na göre "Kat malikleri ortak yer veya tesisler üzerindeki kullanma hakkından vazgeçmek veya kendi bağımsız bölümünün durumunu dolayısıyla bunlardan faydalanmaya lüzum ve ihtiyaç bulunmadığını ileri sürmek suretiyle bu gider ve avans payını ödemekten kaçınmaz. " Ancak bunun aksine hükümler yönetim planına konulabilir ve böyle bir hüküm geçerlidir.

Konut sakinlerine aidatların toplanıp apartman giderlerinin karşılanması konusunda çözümler nelerdir ?

Everest Yönetim’in sağladığı faydalardan biri de bankalar ile yapılan özel anlaşmalardır.

Everest Yönetim’in bankalar ile yapmış olduğu özel anlaşmalar ile konut sakinlerine aidatların toplanıp apartman giderlerinin karşılanması konusunda alternatif çözümler sağlayabilmektedir.

Çatı Masrafları Kime Aittir, Akan Çatının Masrafını Kim Öder?

Kat Mülkiyeti Kanuna göre çatı katı binaların ortak kullanım alanı olarak sınıflandırılmaktadır. Buna göre çatı katı kullanım hakkı tüm kat maliklerine ait olup yine çatı tamiratı ve tadilatı giderleri de tüm kat maliklerinin arasında arsa payı oranında eşit sorumluluktadır.

Site Yönetiminde Hukuki Takip Önemli mi ?

Tüm Hukuksal süreçleriniz konusunda Kat Mülkiyetleri Kanunu’nu esas alan konusunda uzman Avukatlarımız ile hizmet veriyoruz.

Everest Yönetim olarak en büyük ayrıcalıklarımızdan biri de Hukuki Korunmadır. Yasal denetimlerle konutunuzun her hangi dış veya iç etkenler ile oluşabilecek zararlara karşı korunması, risklerin en aza indirilmesi ve beklenmedik zararların tazmini hususunda maksimum korunma sağlanmaktayız..

Kullanmadığımız sığınağımızı apartman yönetimi kararıyla kiraya verebilir miyiz?

Gayrimenkul hukukuna göre sığınaklar kiraya verilemez ve amacı dışında kullanılamaz.


 

Hukuki destekleriyle maksimum korunma sağlanmaktadır.

Everest Yönetim'in sağlamış olduğu en büyük ayrıcalıklardan biri de Hukuki Korunmadır. Yasal denetimlerle konutumuzun her hangi dış veya iç etkenler ile oluşabilecek zararlara karşı korunması, risklerin en aza indirilmesi, ve beklenmedik zararların tazmini hususunda maksimum korunma sağlanmaktadır.

Kapıcı daireleri kiraya verilebilir mi?

Kapıcı daireleri belli şartlarda kiraya verilir. Şöyle ki; malikler arasında karar verilecekse oy birliğiyle karar alınması zorunludur ve toplantıya iştirakleri gereklidir. Oylamada tek bir kişinin bile karşı çıkması dairenin kiraya verilmesi hakkını ortadan kaldırır. 
 

Aidatların toplanıp apartman giderlerinin karşılanması konusunda alternatif çözümler nelerdir?

Everest Yönetim bankalar ile yapmış olduğu özel anlaşmalar ile konut sakinlerine aidatların toplanıp apartman giderlerinin karşılanması konusunda alternatif çözümler sağlayabilmekteyiz.

Otopark sayısı daire sayısından küçük ise nasıl kullanılmalıdır?

En çok sorunun yaşandığı durumdur. Örneğin; otopark sayınız 7 ve 10 dairelik bir apartmanınız var. Bu durumda 3 araç dışarıda kalacaktır. Bu durumda yine kat malikleri genel kurul toplantısında bir dağılım yapılır. Dışarıda kalacak 3 araç oylama, kura veya sıralama (her yıl 3 araç) yöntemlerinden biri ile belirlenebilir. Ancak yine büyük kentlerde araçların dışarıda kalması tehlike arz ediyor ise apartmana yakın bir ücretli otoparka yönlendirilip otopark ücretlerinin apartman yönetim giderlerine dahil edilebilir.
 

Alınacak tedbirler size ekstra masraf olarak döner mi?

Alınacak tedbirler denetçiler yahut maliklerce alınacak kararlar doğrultusunda Everest Yönetim'e verilecek talimatlar ile firmamıza ek ücret ödemeden yararlanabileceğiniz bir hizmetimizdir.


 

İletişime Geçin

İletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ya da formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz

Formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.